Stroje kąpielowe

Stroje kąpielowe są obecnie używane przez cały rok, nie trzeba już czekać do lata, żeby z nich skorzystać, a przed tym wygrzebać je gdzieś z zapomnianych zakamarków szafy. Dzięki dostępności podróży w różne zakątki świata, dużej liczbie aquaparków czy SPA stroje kąpielowe damskie przestały być czymś sezonowym.

Można śmiało powiedzieć, że to całoroczna część garderoby. Wśród strojów kąpielowych wielość fasonów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jednoczęściowe, dwuczęściowe (bardziej zabudowane, mniej i całkiem skąpe) czy tankini – każdy model znajdzie swoje zwolenniczki.

JEDNOCZĘŚCIOWE STROJE KĄPIELOWE, NIE TYLKO KOSTIUM MASKUJĄCY

Zwykło się uważać, że ten rodzaj strojów kąpielowych przeznaczony jest dla pań, które nie lubią odsłaniać zbyt dużo ciała. Jednak producenci (także polscy, którzy mogą poszczycić się bogatą ofertą) dbają o to, żeby jednoczęściowe stroje kąpielowe nie zakrywały wszystkiego tak bardzo jak tradycyjne kostiumy kąpielowe jednoczęściowe. Wiele polskich firm produkuje takie stroje w ten sposób, że są one bardzo seksowne i pod tym względem w niczym nie ustępują skąpemu bikini (dotyczy to np. strojów kąpielowych jednoczęściowych push-up). Nierzadko fantazyjnie powycinane odkrywają więcej ciała, jednocześnie podkreślając jego kształty. Często są zaprojektowane tak, że mimo wielu wycięć, osłaniają miejsca, których dana kobieta nie chciałaby eksponować (np. brzuch).

Nie znaczy to, że zwolenniczki zabudowanych strojów już nie znajdą wśród tego typu kostiumów niczego dla siebie. Nadal dostępne są także takie, które, maskując niedoskonałości, zapewnią komfort. Oprócz tego kostiumy kąpielowe jednoczęściowe mają wszyte różne miseczki (także usztywniające czy podnoszące biust jak w stroju kąpielowy jednoczęściowym push-up), co dobrze wpływa na wygląd figury. W modelach bardziej sportowych wszyte są gumki podtrzymujące biust.

Jeśli chodzi o materiały, z których może być uszyty kostium kąpielowy jednoczęściowy, to w kwestii kolorów, faktur czy wzorów projektanci nie widzą żadnych ograniczeń. Raczej dbają o to, żeby kostiumy swoją estetyką przyciągały wzrok.

ODPORNE NA WARUNKI

Kostium kąpielowy jednoczęściowy jest narażony na wpływ wielu czynników atmosferycznych, dlatego producenci dbają, żeby materiały na nie przeznaczone były:

  • odporne na promienie UV
  • odporne na chlor
  • odporne na mechacenie
  • rozciągliwe w dwóch kierunkach (co jest ważne, jeśli chodzi o wygodę).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *